Kas yra NFC

NFC sutrumpinamai vadinama „Near Field Communication“ funkcija. Tai būdas jūsų telefonui „susikalbėti“ su kitu netoliese esančiu prietaisu, jei šis yra ne toliau kaip 4 cm atstumu. NFC pagalba galima greitai (per 1-4 sekundes) užmegzti ryšį su kitu prietaisu arba gauti nedidelės apimties informaciją (iki 1 megabaito) – paprastai per NFC perduodamos URL nuorodos arba tekstas.

NFC nebūtinas aktyvus antro prietaiso signalas – tai reiškia, kad informaciją tokiu būdu galite gauti pavyzdžiui iš bekontaktės NFC kortelės ar NFC lipduko. Be to, ji nereikalauja ilgai laukti ieškant aplink esančių įrenginių, nes ryšį su jais telefonas pagauna pats, tereikia pridėti prie telefono NFC nuskaitymo vietos.

Prieš duodant nuskaityti bekontaktę NFC kortelę atkreipkite dėmesį kokiu telefonu bus nuskaitoma kortelė. NFC signalo skaitytuvas iPhone telefonuose yra viršutinėje telefono dalyje. O Android telefuonuose – dažniausiai būna telefono viduryje.

Įjungti NFC naudojimą „Android“ išmaniajame galite pirštu nutempdami žemyn ekrano viršaus meniu – jame ir pamatysite NFC ženkliuką.

„iOS“ technologiją į savo įrenginius įtraukdavo konservatyviau. Nuo „iPhone 7“ iki „iPhone X“ „NFC žymes“ skaityti galima tik su papildoma programėle. Naujesniuose modeliuose NFC įjunktas visuomet ir papildomų programėlių jo panaudojimui nebereikia.