Ar žinai?

Kuo skiriasi NFC ir RFID kortelės?

NFC ir RFID: pagrindiniai skirtumai ir panaudojimai


Artimojo lauko ryšys (NFC) ir radijo dažninis atpažinimas (RFID) yra dvi belaidžio ryšio technologijos, kurios dažnai painiojamos dėl jų panašumo. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime pagrindinius NFC ir RFID skirtumus ir panagrinėsime jų bendras taikymo sritis.

NFC ir RFID: kuo jie skiriasi?

  1. Ryšio diapazonas: NFC veikia labai mažu atstumu, paprastai kelių centimetrų, todėl idealiai tinka sąveikai artimu atstumu. Kita vertus, RFID gali veikti didesniu atstumu - nuo kelių centimetrų iki kelių metrų, priklausomai nuo naudojamos RFID technologijos tipo.

  2. Nuskaitymo procesas: NFC prietaisai turi būti arti vienas kito, kad būtų galima užmegzti ryšį, todėl dažnai reikia atlikti sąmoningą veiksmą, pvz., bakstelėti ar paliesti. Tuo tarpu RFID ryšys gali būti inicijuojamas be tiesioginio žmogaus įsikišimo, jei RFID žymė yra RFID skaitytuvo veikimo zonoje.

  3. Naudojimo atvejai: NFC dažniausiai naudojama bekontakčiams mokėjimams, prieigos kontrolei ir dalijimuisi informacija naudojant išmaniuosias korteles ir žymeklius. RFID paplitęs tiekimo grandinės valdyme, turto sekime, atsargų kontrolėje ir scenarijuose, kai reikia ilgo nuotolio identifikavimo, pvz., rinkliavų rinkime ir atsargų sekime.

Dažniausiai pasitaikantys NFC taikymai

Giliau panagrinėkime kai kurias įprastas NFC taikymo sritis:

  1. Mobilieji mokėjimai: Išmanieji telefonai su NFC funkcija leidžia naudotojams atlikti saugius bekontakčius mokėjimus prekybos vietų terminaluose. Ši technologija yra populiarių mobiliųjų piniginių, tokių kaip "Apple Pay" ir "Google Pay", pagrindas.

  2. Prieigos kontrolė: NFC kortelės ir išmaniųjų telefonų programėlės dažnai naudojamos saugiai prieigos kontrolei biuruose, viešbučiuose ir renginių vietose.

  3. Išmanioji rinkodara: NFC žymos, įterptos plakatuose ar produktuose, leidžia rinkodaros specialistams suteikti papildomos informacijos, nuolaidų ar interaktyvių patirčių klientams vienu prisilietimu.

  4. Kontaktų perdavimas: NFC leidžia naudotojams perkelti kontaktinę informaciją iš vieno įrenginio į kitą, taip padidinant dalijimosi informacija patogumą.

Dažniausiai pasitaikantys RFID pritaikymai

Kita vertus, RFID technologija plačiai naudojama:

  1. Tiekimo grandinės valdymas: RFID žymos padeda sekti ir valdyti atsargas, siuntas ir produktus visoje tiekimo grandinėje, didina efektyvumą ir mažina nuostolius.

  2. Turto stebėjimas: Įmonės RFID naudoja vertingam turtui, pavyzdžiui, įrangai, transporto priemonėms ir įrankiams, sekti, kad būtų lengviau jį surasti ir valdyti.

  3. Prieigos kontrolė: Be NFC, RFID taip pat naudojama saugiai prieigos kontrolei, pvz., automobilių stovėjimo aikštelėse ar uždarose bendruomenėse.

  4. Gyvūnų sekimas: RFID žymos naudojamos gyvūnams identifikuoti ir sekti tiek žemės ūkyje (gyvuliams), tiek laukinės gamtos apsaugos srityje (moksliniams tyrimams ir apsaugai). Beje visi naminiai gyvūnai turi būti paženklinti RFID čipu, kad juos būtų galima identifikuoti nuskaitant čipą augintinio kūne.

Išvados

Apibendrinant galima teigti, kad NFC ir RFID yra dvi skirtingos belaidžio ryšio technologijos, kurių kiekviena turi savo naudojimo atvejų ir privalumų. Suprasti jų skirtumus labai svarbu svarstant, kokią technologiją įdiegti konkrečioje taikomojoje aplinkoje ar pramonės šakoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *