Kas yra NFC?
NFC sutrumpinamai vadinama „Near Field Communication“ funkcija. Tai būdas jūsų telefonui „susikalbėti“ su kitu netoliese esančiu prietaisu, jei šis yra ne toliau kaip 4 cm atstumu. NFC pagalba galima greitai (per 1-4 sekundes) užmegzti ryšį su kitu prietaisu arba gauti nedidelės apimties informaciją (iki 1 megabaito) – paprastai per NFC perduodamos URL nuorodos arba tekstas.
NFC nebūtinas aktyvus antro prietaiso signalas – tai reiškia, kad informaciją tokiu būdu galite gauti pavyzdžiui iš bekontaktės NFC kortelės ar NFC lipduko. Be to, ji nereikalauja ilgai laukti ieškant aplink esančių įrenginių, nes ryšį su jais telefonas pagauna pats, tereikia pridėti prie telefono NFC nuskaitymo vietos.
Prieš duodant nuskaityti bekontaktę NFC kortelę atkreipkite dėmesį kokiu telefonu bus nuskaitoma kortelė. NFC signalo skaitytuvas iPhone telefonuose yra viršutinėje telefono dalyje. O Android telefuonuose – dažniausiai būna telefono viduryje.
Įjungti NFC naudojimą „Android“ išmaniajame galite pirštu nutempdami žemyn ekrano viršaus meniu – jame ir pamatysite NFC ženkliuką.
„iOS“ technologiją į savo įrenginius įtraukdavo konservatyviau. Nuo „iPhone 7“ iki „iPhone X“ „NFC žymes“ skaityti galima tik su papildoma programėle. Naujesniuose modeliuose NFC įjunktas visuomet ir papildomų programėlių jo panaudojimui nebereikia.
Dažniausi NFC naudojimo būdai
Dabar, kai jau suprantame pagrindinius principus, panagrinėkime kai kuriuos įprastus NFC technologijos naudojimo būdus:
Bekontakčius mokėjimus: NFC iš esmės pakeitė mokėjimų atlikimo būdą. Tokiose mobiliosiose piniginėse kaip "Apple Pay" ir "Google Pay" NFC naudojama saugioms bekontaktėms operacijoms parduotuvėse ir internete atlikti.
Kur dar naudojama NFC technologija?
Prieigos kontrolė: NFC kortelės plačiai naudojamos praėjimo kontrolės sistemoms. Jos suteikia arba neleidžia patekti į pastatus, viešbučių kambarius ir kt. paprastu kortelės prilietimu.
Išmanieji plakatai ar pakuotės: NFC galima įterpti į plakatus ar daiktus, pakuotes, kad naudotojams palietus išmaniuosius telefonus būtų pateikiama papildoma informacija. Tai dažnai naudojama rinkodarai, dalijimuisi informacija arba interaktyviai patirčiai.
Failų perdavimas: NFC gali būti naudojamas failams arba kontaktiniams duomenims perkelti iš vieno išmaniojo telefono į kitą vos vienu bakstelėjimu, todėl dalytis informacija yra nepaprastai patogu.
Viešasis transportas: Daugelyje viešojo transporto sistemų visame pasaulyje naudojamos NFC kortelės arba mobiliosios programėlės, skirtos mokėti už bilietus ir kontroliuoti patekimą į viešąjį transportą.
NFC ateitis
NFC technologija toliau tobulėja ir plečiasi. Augant daiktų internetui (IoT), NFC technologija integruojama į įvairius daiktų interneto prietaisus, kad jie galėtų lengviau bendrauti ir dalytis informacija.
Apibendrinant galima teigti, kad NFC technologija supaprastina saugų ir veiksmingą bendravimą ir duomenų perdavimą. Jos taikymo sritys apima tiek mobiliuosius mokėjimus, tiek prieigos kontrolę ir kitas sritis, o jai toliau tobulėjant NFC greičiausiai vaidins dar svarbesnį vaidmenį mūsų kasdieniame gyvenime.